Bunu Paylaş!
Bizi Takip edin!

Aktüerler iyi karşılandı. Tecrübeli meslektaşlar Türkiye şartlarında yılda 15.000 dolardan 50.000 dolara kadar para kazanma potansiyeline sahipler ve birçok aktüer de bundan daha fazla para kazanıyor.

Tazminat, yılların deneyimine, endüstriye, coğrafi bölgeye ve sorumluluklarına göre önemli ölçüde değişebilir. Örneğin, bankacılık sektöründe finansal yönetici olarak çalışan arkadaşlık atamalarına sahip bir aktüer, sağlık sigortası endüstrisinde çalışan başka bir kişiden daha yüksek bir maaş kazanabilir.

Geleneksel sigorta ve emeklilik maaşlarında çalışan aktüerler için güncel maaş bilgileri DW Simpson & Company'nin web sitesinde bulunabilir . Bu firmanın maaş bilgileri, son Aktüer Maaş Analizine dayanmaktadır.

Bir başka maaş bilgisi kaynağı ise EzraPenland.com Amerika Birleşik Devletleri Aktüeryal Maaş Anketi'dir . Bu anket Yaşam, Mülkiyet ve Kaza, Emeklilik ve Sağlık ile bölünmüştür. Ayrıca danışmanlık / sigorta / reasürans / diğer istihdam ile dağıtılmaktadır.

Geleneksel aktüerler için ek ABD maaş bilgisi , Çalışma ve İstatistik Bürosu'nda bulunabilir . Türkiye'de maaşları üç aşşa beş yukarı aynı orandadır...

 

loading...
  • Üst
  • orta
  • Alt