Bunu Paylaş!
Bizi Takip edin!

Sık sorulan soruların cevapları.

 1. Aktüer olmak ne kadar sürer?

  Aktüer olmak, Tam donanımlı imza yetkisine sahip bir aktüer olmak için 3 aşamalı 13 sınavdan oluşan sürecin tamamlanması gerekmektedir. Bi atama elde etmek için bir dizi sınavı geçmeyi gerektirir. Aktüerya Web Platformu sitemizde Aktüerlik Sınavları tüm ayrıntıları bulunmaktadır. Tüm sınavları geçmek 6-10 yıl sürebilir, ancak ilk basamağı (4 sınav) geçerek stajyer aktüer olarak işe başlayabilir ve daha sonra aktüeryal asistan olarak çalışırken sonraki sınavlara girebilirsiniz.

 2. Potansiyel aktüerler, hangi tür aktüeryal çalışmanın sürdürüleceğine nasıl karar verir?

  Bölümü seçin zamanınız geldiğinde matematiksel - istatiksel - analitik - iletişim gibi yetkinlikleriniz için sitemizdeki sınavı tamamlayarak kendinizin bu bölüme uygunluğunu sınayabilirsiniz Tipik aktüeryal Bölümü seçtiniz, eğitiminizi tamamladınız ilk basamak sınavlarını da tamamladınız - mülkiyet / kaza ve yaşam ve sağlığın - her iki tarafında staj yapmayı düşünün.

  Bazılarının farklı çalışma türlerini dikkate almasına rağmen, çoğu durumda, yaşamak istediğiniz coğrafi alanda hangi işlerin mevcut olduğu gibi pratik düşüncelere bağlı olduğunu unutmayın.

 3. Aktüer olarak ne kadar para kazanırım?

  Aktüerler sektörde iyi karışılandılar. Tecrübeli aktüerler yabancı şirketlerin yaptığı maaş analizlerine göre yılda 150.000 dolardan 250.000 dolara kadar para kazanma potansiyeline sahipler ve birçok aktüer daha fazlasını kazanıyor. Daha fazla bilgi ve harici aktüeryal maaş anketleri için Aktüerler ne kadar maaş alıyor ? içeriğimizi göz gezdirmeniz faydalı olacaktır.

loading...
 • Üst
 • orta
 • Alt