Bunu Paylaş!
Bizi Takip edin!

Problem çözme, eleştirel düşünme ve daha fazlası

Rassal olarak seçinel on aktüere neden aktüer olmayı seçtiklerini sorun ve on farklı cevap alacaksınız, ancak her cevaptan bir tema ortaya çıkacaktır: Akıllı Çalışma. Aktüeryal çalışma, merkezinde disiplinlerarası bir çalışmadır. Aktüerler, matematik, istatistik, ekonomi, finans, risk yönetimi, bilgisayar bilimi ve daha fazla sigorta maliyetlerinden karmaşık yatırım riskinden korunmaya kadar olan sorunları çözmek için çok daha fazlasını kullanırlar.

Bir Hayat Akademisi ya da Mülkiyet ve Kazazedeler Aktüeri olacak olursanız, günlük olarak yaratıcı problem çözme ve eleştirel düşünme ile ilgileneceksiniz.

Aktüerlik sınavları size bir finansal problem çözme araç seti sağlayacaktır. Bununla birlikte, aktüerler ele alınması gereken konular nadiren kaynaklara başvurarak değerlendirdiği için, analitik, matematiksel ve entelektüel yetenekleri sürekli olarak geriliyor, test ediliyor ve honlanıyor.

Bir aktüerin tipik günü nasıldır ?, tipik ama güzel bir şeydir. Aktüerler, sürekli değişen öncelikler ortamında çalışır. Alan dinamiktir çünkü mevcut ekonomik koşullar (durgunluk veya büyüme), enerji maliyetleri, mevzuat, yargı kararları ve teknolojik yenilikler gibi dış güçlerden etkilenmektedir. Bir gün diğer gün ile hiçbir zaman aynı değildir.

Bir aktüer olarak sayısız çözümlerle sayısız sorunla karşılaşacaksınız. Araç takımınıza ulaşmak (hangi toolları kullanacağınızı seçmek), yaratıcı problem çözme yeteneklerinizi uygulamak ve en iyi çözümü bulmak sizin işiniz olacaktır.

Bir bütün olarak ele alındığında, teknik ve düşünsel zorluklar, sürekli değişen bir çalışma ortamı ile birleştiğinde, aktüerlik mesleğini, iş tatmini ve tazminat temelinde en yüksek dereceli kariyerlerden biri haline getirmektedir. Bir aktüerin işi, iş dünyasında ve her gün yeni bir şeyler öğrenmek isteyenler için en eşsizlerinden biridir. Aktüeryal çalışma akıllı, zorlayıcı ve yaratıcıdır.

Mayıs 2011'de Jacob Galecki tarafından yazılmış makale. Jacob, aktüeryal profesyonellerin işe alımında uzmanlaşan Liberty Mutual Sigortası Kıdemli İş Ortağıdır ve Temple Üniversitesi'nden Aktüerya Bilim dalında lisans derecesine sahiptir.

loading...
  • Üst
  • orta
  • Alt