Bunu Paylaş!
Bizi Takip edin!

Fiyatlandırma maliyet artı bir durum mudur ?. Sigorta şirketlerinin fiyatlandırma stratejilerini, kâr gerçekleşmelerini ve rekabet etme kabiliyetini etkileyen yeni faktörler hakkında bilgi edinelim.

Sigortacılar , sigorta endüstrisinde rekabet avantajını korumak istiyorlarsa , daha iyi, daha akıllı fiyatlandırma ile yeni teknolojik, piyasa ve tüketici karmaşıklıklarına etkin bir şekilde uyum sağlamalıdır . İşte nedeni:

  1. Artan fiyat ve değer şeffaflığı var. Hızla büyüyen bir fiyat ve özellik karşılaştırmalı web sitesileri, tüketicilere sigorta ürünlerinin fiyatlarını, değer ve faydalara göre karşılaştırma ve kıyaslama olanağı sağlar. Bu siteler aynı zamanda tüketicileri, bir ürün seçimini benzersiz ihtiyaçları ve ödeme isteklilikleri ile nasıl daha etkili bir şekilde eşleştirecekleri konusunda ve sigorta brokerleri konusunda eğitiyor. 
  2. Tüketiciler daha bilgili ve sofistike. Fiyatlar daha şeffaf hale geldikçe, tüketiciler güvenlik, hareketlilik ve farklı kapsam türleri gibi farklı değişkenlere dayalı yeni tekliflere giderek daha açık hale gelmektedir ve bu teklifler yeni, akıllı fiyatlandırma yapıları gerektirmektedir.
  3. Düzenlemeler kârlılık üzerinde baskı oluşturuyor. Solvency II dahil olmak üzere yeni düzenlemeler, sigorta şirketlerinin toplam getirileri azaltmadan daha yüksek sermaye seviyelerini korumasını ve bunu yapmak için sigorta şirketlerinin maliyetleri azaltması veya fiyatlandırmayı artırması gerekir.
  4. Yeni girenler, yüksek getiriyor. Sigorta endüstrisi dünya üzerinde, yeni, yenilikçi iş modelleri ve ürünleri sunan e-ticaret, otomotiv OEM'leri, perakendeciler ve diğer geleneksel olmayan oyuncularla çeşitleniyor.
  5. Yeni teknoloji bozucuları yeni fiyatlandırma modellerini mümkün kılıyor. Büyük veri, Nesnelerin İnterneti ve tahmine dayalı veri analiz araçları, sigorta şirketlerine kullanıma dayalı ve diğer yenilikçi fiyatlandırma modelleri tasarlama konusunda gelişmiş ve geniş bir yetenek kazandırmaktadır; yeni, harici kaynaklardan veri çekmek ve daha doğru bir şekilde ödeme, satın alma veya çalkalama riskini veya tüketiciyi isteyerek ve sözleşme imzalama aşamasında, sahtekârlık yapma olasılığı bulunan başvuru sahiplerini daha doğru bir şekilde tanımlamak gibi... ön görü...

Bu faktörleri tanımak takip ve yeni benimsemeyi başarısızlığa uğratma Sigortacıların fiyatlandırma modellerini sona erdirebilir bir tahmin oyunu oynarken daha da fiyatlandırma yetenekleri azalma itimali var. Bu sigorta şirketleri, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve ödeme istekliliğini ne olduğunu daha iyi anladığını ve böylece daha düşük fiyatlarla veya aynı fiyatlarla daha yüksek marjda daha cazip teklifler tasarlayabilen rakiplerin rekabet gücünü hızla kaybedecektir.

Ayrıca, yalnızca maliyete dayalı bir bakış açısına ve sınırlı risk farklılaştırıcılarına sahip geleneksel bir aktüeryal modele güvenmeye devam eden sigortacılar, sonunda nispeten daha riskli ve daha az kârlı müşterilerden oluşan daha büyük bir havuz ile sonuçlanacaktır. Bu karlılığı ve nihayetinde pazar payını olumsuz etkileyecektir.

Bu teoriler, düşüncelerin Çok ufakta olsa bu bakış açısından bakıp ilham olması dileğiyle...

loading...
  • Üst
  • orta
  • Alt