Bunu Paylaş!
Bizi Takip edin!

Mike ScottSigorta sektörü, iklim değişikliğine karşı savaşın ön safındadır. Su baskınları, kuraklık, fırtınalar ve sıcak hava dalgaları gibi aşırı hava olayları daha sık ve daha şiddetli hale geldikçe poliçe sahiplerine daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Aynı zamanda, dünyadaki en büyük yatırımcılardan biri olarak, sigorta şirketleri de iklim değişikliği yatırım yaptıkları şirketlere çarptığında ciddi zararlarla karşı karşıya kalmaktadır. “İklim değişikliği, sigorta şirketleri için risk oluşturmaktadır, bu yüzden piyasalar, işletmeler, Tüketiciler ve hükümetler, ” bu konunun üzerine duruyorlar. Kaliforniya Sigorta Sorumlusu Dave Jones, yatırım sisteminde iklim liderliğinin dünya çapında bir ölçütü olarak görülen Varlık Sahipleri Bilgilendirme Projesi'nin (AODP) yeni bir raporunda;

“İklim ile ilgili risklerin etkileri sigorta sektörü için giderek büyüyen bir gerçektir. Bu gerçekliğin, sektörün değerlemesi için kilit etkileri var ”dedi. “Hava durumuna bağlı mali kayıplar, düzenleyici ve teknolojik değişiklikler, sorumluluk riskleri ve iklim değişikliği ile ilgili sağlık etkilerinin sigorta şirketlerinin iş faaliyetleri, sigortaları ve mali rezervleri üzerinde etkileri vardır.”

Sigortacılar bunu biliyorlar - önemli fonksiyonlarından biri de riskleri fiyatlandırmasıdır, böylece müşterilerini sigorta ettirmek için primlerden ne kadar ücret alınacağını bilirler. Sonuç olarak, çeşitli riskleri değerlendirmek için önemli kaynaklar ayırıyorlar ve iklim değişikliğinin mali etkilerinin çoğundan daha iyi bir fikre sahipler.

Ve yine de, AODP'nin raporuna göre, sektör kendisini Paris Anlaşması tarafından belirlenen emisyon azaltma hedefleriyle hizalamıyor (USA-ABD), ortalama sıcaklık artışlarını “2 ° C'nin altında” sınırlıyor.

Raporda, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden 80'i, 15 trilyon dolarlık Varlık Yönetimi'nin maddi iklim risklerini yönetme konusundaki incelemeleri yer alıyor.

Raporda, dünyanın en büyük 80 sigorta şirketi tarafından yatırılan varlıkların% 0,5'inden azı, sigorta sektörünün finansal risklerine çok fazla maruz kalmasına rağmen, iklim değişikliğine çözüm sağlayan düşük karbonlu yatırımlarda bulunuyor. Sektördeki stratejiler, Paris Anlaşması hedeflerinin şu anda ulaşılamaz olmasını sağlıyor.

Ayrıca, farklı bölgelerde ilerleme çok düzensizdir. Raporda, "Avrupa'da bir avuç sigorta şirketi, iklim değişikliği konusunda gerçek bir liderlik gösteriyor ve sermaye piyasalarında oluşturduğu finansal riskleri aktif olarak yönetiyor" dedi. AODP'nin AXP, Aviva, Allianz ve Legal & General sıralamasındaki en iyi dört oyuncu Avrupalı ​​iken, ankete katılan üç ABD sigorta şirketinin portföylerini dekarbonize etmek ya da iklim ile ilgili finansal riskleri ele almak için hiçbir planları bulunmamaktadır.  .

Bazı şirketler, geçen yıldan bu yana sekiz banttan oluşan AAA derecelendirmeli Yasal ve Genel ile, İklim ile İlgili Finansal Bildirimler Görev Gücünün tavsiyeleri doğrultusunda açıklamalarını geliştirmek için adımlar atıyorlar. Japon sigorta şirketleri, iklim risklerini açıklamada önemli ilerleme kaydetmiş ve portföylerindeki iklim risklerini ele alma çabalarında ABD şirketlerini geride bırakmışlardır. 2017 yılında D olarak derecelendirilen Tokio Marine, şimdi BBB'de altı bant daha yüksek puan aldı.

Bu, çevresel, sosyal ve yönetişim faktörlerini yatırım stratejisine entegre etmek için dünyanın en büyük emeklilik fonu olan Devlet Emeklilik Yatırım Fonu'nun harekete geçme etkisi olabilir.

Buna karşılık, üç ABD'li sigorta şirketinin tümü, SEC ifşaat kuralları 2010'dan bu yana Avrupa'dan çok daha erken olmasına rağmen, devler Prudential, AIG ve New York Life dahil olmak üzere en kötü iki not olan D veya X olarak değerlendirildi.

AODP, hem kamuya açık bilgiler hem de özel anket yanıtları üzerine çekti. Ankete katılan 80 sigortacının sadece 24'ü karşılık verdi, ancak bu, geçen yıl sadece üçte bir oldu. Bu da endüstrinin iklim risklerinin önemini anlamaya başladığını gösteriyor. Bu algı, sektörün üçte birinden fazlasının sıralamasını geçtiğimiz yıla göre artırdığı gerçeğiyle destekleniyor.

Jones kısa bir süre önce sigorta sektörünün stres testinin sonuçlarını yayınladı. Bu, birçok firmanın kömürde ağır yatırımcı olduğunu gösterdi: “altı derece küresel ısınmanın bir yörüngesiyle tutarlı portföyler.

Avrupalı ​​sigortacıların daha yüksek sıralamaları bölgedeki iklim açıklamasına daha fazla odaklanmakla uyumlu olsa da, kampanyacılar risklere karşı bağışık olmadıklarını söylüyor. Avrupa'da bile düşük karbonlu yatırımlara yapılan fonların ortalama tahsisi, toplam varlıkların sadece % 0,79'udur.

“Unfriend Coal gibi küresel kampanyacılar, AODP'nin lider kategorisindeki en yüksek oranlı sigortacıların bile, her zaman paydaşları ve sigortacılar olarak güçlerini kullanmadıklarını, bunun yerine faaliyetleri küresel olarak üzerinde anlaşılan iki dereceli hedefle tutarsız olan yüksek karbon işletmelerini desteklemeye devam ettiklerini belirtiyorlar. ”Diyor rapor.

Rapor yazarı Pavel Kirjanas şöyle diyor: “Bu yıl, AODP sigorta sektörünü gündeme getirdi. Sektör liderlerinin aldığı öncü ve yenilikçi yaklaşımları alkışlıyoruz. Ne yazık ki kutlamak için zamanımız yok. Dünya iklim kaynaklı felaketlerle sarsılırken, dünyanın en büyük sigorta şirketleri erteleme düğmesine basmaya devam ediyor.  ABD sigorta şirketleri bizi felaket altı derecelik bir patikaya sokan portföylerden şikayet ediyor. ”

Rapor, düzenleyicilerin iklim ile ilgili açıklama için düzenleyici çerçeveleri ve zorunlu gereklilikleri güçlendirmesini ve yatırımcıların iklim ile ilgili risk ve fırsatların daha iyi açıklanmasını ve yönetimini teşvik etmek için ABD sigorta sektörüyle ilişki kurmaya öncelik vermelerini önermektedir. 

 

Writer: Mike Scott - forbes.com

carboncopycommunications.com

Turkish translation: Aktüerya Info Çeviri Takımı 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

loading...
  • Üst
  • orta
  • Alt