Bunu Paylaş!
Bizi Takip edin!

Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu'nun (UMSK), 1 Mayıs 2021 tarihinden geçerli olmak üzere, Mayıs 2017'nin ikinci yarısında sigorta sözleşmeleri (UFRS 17 olarak bilinen) için yeni bir standart yayımlaması beklenmektedir.

UFRS 17, bilançodaki sigorta sözleşmelerinin değerlemesinin yanı sıra gelir tablosunda gelir / kârın belirlenmesinde yeni bir temel oluşturacaktır. Birincil değişiklik, borsaya kote şirketler için (IFRS altında rapor verenler) finansal raporlama yapmak olsa da, iç ticari performans ölçümlerinin ve potansiyel olarak birleşme ve devralma değerlemelerinin önemi gibi daha geniş anlamlar vardır. UK GAAP'ın borsaya kote olmayan ve muadili sigorta şirketleri için (IFRS'yi kabul etmeyen) uzun vadeli geleceği hala Finansal Raporlama Konseyi tarafından belirlenecektir.

Aktüerya.info;  Türkiye de öncelikli olarak sigorta sektöründe hayat sigortalarında, aktüeryal hesaplamalarda rol alan Hazine Müsteşarlığana bağlı olarak çalışan pek bilinmeyen aktüerya, aktüerlik ve aktüeryal hesaplamalar üzerine geniş kapsamlı içerik sunan arşiv sitesi…

Sitenin uzantısın olan .info anlaşılacağı üze site information yani bilgi domaini üzerine kurulmuş olup aktüerya ve türevleri üzerine veriler ve haberler içermektedir.

Bu sitenin Sunucu ve Bant genişliği - Ağ hizmetini Google Inc - Google Cloud Sağlamaktadır. 

loading...
  • Üst
  • orta
  • Alt