Bunu Paylaş!
Bizi Takip edin!

DUYURULAR !

-2014 yılında başladığımız Aktuerya.Info Portalı projemiz 2017 yılında verdiğimiz kısa bir aradan sonra 2018 itibariyle kaldığımız yerden devam ediyor...

-Yeni Tasarımımız Hazırlanıyor. Yakında Yeni Tasarımımız Aktif Olacaktır. Yeni tasarım şablonunu görmek için tıklayınız.

Riski yönetiyoruz. Rakipsiz analitik becerilerle, organizasyonların geleceği planlamasına ve kendilerini kayıptan koruyabilmelerine yardımcı oluyoruz. Riskin doğasını anlamakla toplumun psikolojik, fiziksel ve finansal istikrarında önemli bir rol oynarız. Yardımımızla, işletmeler büyüyebilir, emekliler güvenle yatırım yapabilir ve insanlar huzur içinde rahatlayabilir ve yaşayabilirler.

Yaptığımız işi seviyoruz. Sadece bizimki en üst sıradaki bir iştir . Sonuçta, düşük stresli ortamlarda yüksek gelir elde ederiz . Uyumlu bir iş / yaşam dengesinin tadını çıkarırız . İşimiz entelektüel olarak uyarıcıdır. Ve çeşitli ortamlarda çalışıyoruz. Ama nerede çalıştığımızın bir önemi yok , bu kariyer büyük bir şeyle geliyor: problemleri çözmenin ve bir etki yaratmanın memnuniyetini .

Finansal güvencenin belkemiği biziz. Sigorta şirketleri, finansal planlamacılar ve çok uluslu şirketler, ilk önce bize danışmadan belirli hareketler yapmakta tereddüt ediyorlar. Çünkü çözdüğümüz problemler felakete karşı bir koruma sağlıyor ve bu onlara büyümeye güven veriyor. Ve bu herkese fayda sağlar.

Bu site bir aktüerin hayatını anlamanıza, aktüer olmak için neler gerektiğini öğrenmenize ve güçlü ve yetenekli setinize uyup uymadığını öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır . 

Riski nasıl yönetiriz.

Yaptığımız işi açıklamak riski açıklamaksızın tamamlanmayacaktır.

Risk birçok şekilde gelir. Herkes ve her kuruluş riskle karşı karşıyadır. Riskleri ölçme ve yönetme konusunda uzman olarak, toplumumuzda önemli bir ihtiyacı karşılarız. Toplumun psikolojik, fiziksel ve ekonomik refahına katkımız inanılmaz. Risk yönetim programlarımız olmasaydı, ekonomimiz gelişemezdi.

Örnek vermek gerekirse, çözdüğümüz sorunlardan sadece birkaçı:

 • Bir sigorta şirketinin, sigortalı araç ve sürücü hakkında detaylar gibi birçok faktörü göz önünde bulundurarak, otomatik sigorta için ne kadar ücret alması gerektiğini belirliyoruz.
 • Hayat sigortası ürünleri geliştiririz, böylece ebeveynler, bir kaza durumunda çocuklarına bakacaklarını hissederek, kaya tırmanışı gibi macera dolu eğlence faaliyetlerinden keyif alabilirler.
 • Ev sahibinin bulunduğu yer gibi bir dizi faktör göz önünde bulundurularak, bir sigorta şirketinin ev sahibi sigortası için ne kadar ücret alması gerektiğini belirliyoruz.
 • Bir sigorta şirketinin işletmelerin, sigortacılık ve iş kesintisi sigortası gibi ihtiyaç duydukları farklı sigorta türleri için ne kadar ücret alması gerektiğini belirliyoruz.
 • Şirketlerin emeklilik planlarını oluşturmasına yardımcı oluyoruz.
 • Bankalara varlık ve yükümlülüklerini yönetmede yardımcı oluruz ve finansal riski yönetmenin yollarını geliştiririz.

Risk, çözdüğümüz sorunların merkezinde yer alır.

Uzmalık Alanlarımız Sadece Sigorta değil

Riskleri yöneten ve gelecekteki senaryoların olasılığına dayanan finansal etkiyi modelleyen ilk profesyoneller olduk. Sektörün ne olduğuna bakmaksızın, riskin niteliğine dair derin bir anlayışa sahibiz ve bir riske değer atmada mükemmel bir konuma sahibiz.

Risk, tüm sektörlerde mevcutken, başka hiçbir sektör, risklerin finansal sektöre olan etkisini sigorta sektöründen daha fazla ele almamaktadır. Geleneksel olarak yaşam, sağlık, mülk ve kaza sigortası konusunda uzmanlaştık.

Sigorta sektörü için sigorta ürünleri geliştirir, fiyatlandırır ve yönetiriz. Ayrıca organizasyonlar için emeklilik ve emeklilik planları tanımlamak ve oluşturmakla da ilgileniyoruz. Nüfus yaşlandıkça finansal planlama danışmanı olarak rol alıyoruz.

Ancak yeteneklerimiz ve yeteneklerimiz, aşağıdakiler dahil olmak üzere risk modelleme ve yönetimi gerektiren herhangi bir endüstriye aktarılabilir:

 • Bankacılık ve yatırım yönetimi gibi finansal hizmetler.
 • Nakliye ve hava yolculuğu gibi ulaşım.
 • Kamu hizmetleri, petrol ve gaz gibi enerji.
 • Çevre, iklim değişikliği gibi konularda.

Sosyal programları yönetmek, yönetmelik ve mevzuat geliştirmek için Sosyal Güvenlik, Çalışma Bakanlığı ve Medicare gibi hükümet kurumlarıyla da çalışmaktayız.

Ayrıca kuruluşlarımızın kurumsal risk yönetimi programlarını oluşturuyor ve Baş Risk Yetkilisi rollerine doğru ilerliyoruz.

Bize güvenebilirsiniz kaynaklarımız Society of Actuaries ve Institute and Faculty of Actuaries gibi dünyada önde gelen Aktüer topluluklarıdır.

loading...
 • Üst
 • orta
 • Alt